Ponadto sygnały cyfrowe mogą być dostarczane za pośrednictwem sieci PSTN lub ISDN. Zwykle sygnał będzie zaś zawierał informacje o dostarczanych usługach. Ponadto odbiornik może też być wyposażony w tor zwrotny, wykorzystywany w telewizji interaktywnej. Oprócz odbioru sygnałów telewizji programowej, odbiornik może być wykorzystywany jako monitor do wyświetlania fabrycznych nagrań wideo lub filmów realizowanych w domu. Stwierdzono też, że metody pomiarów opisane w niniejszej normie uwzględniają różne zastosowania odbiorników.
W punkcie 2.4.1 omawiany dokument wskazuje, że wszystkie części składowe anten powinny być odporne na wpływy atmosferyczne i korozję. Ponadto anteny powinny być przystosowane do pracy w zakresie temperatur otoczenia od -40°C do 50°C oraz powinny być tak skonstruowane, aby przy występującym w kraju oblodzeniu były zdatne do eksploatacji.
Ponadto wskazuje się, że przy opracowaniu normy dążono do unowocześnienia i urealnienia wymagań technicznych oraz metod ich badania. Do istotnych zmian w stosunku do normy branżowej zaliczyć należy:
wprowadzenie do normy, wykonywanych przez producenta na poligonie, badań typu dla nowych modeli anten przewidzianych do eksploatacji w Polsce, w miejsce badań każdego wyprodukowanego egzemplarza.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.