Rury wodociągowe
W przypadku zastosowania czujek mikrofalowych zaleca się zwrócenie uwagi na ruch wody płynącej w rurach z tworzywa sztucznego.
Przypomnijmy, że rury wodociągowe produkuje się z następujących tworzyw sztucznych:
Przewody wodociągowe z tworzyw sztucznych najczęściej wykonuje się z polietylenu (PE) oraz polichlorku winylu (PVC). PE może być lżejszy nawet od PVC. Rury do budowy sieci wodociągowych produkuje się z dwóch typów polietylenu: PE 80 i PE 100, które różnią się wytrzymałością. Instalacje i sieci wodociągowe wykonuje się również z elementów metalowych. Większość rur metalowych może ulegać korozji, gdy nie są odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to również rur miedzianych. Wśród metali, wykorzystywanych do produkcji rur i innych elementów instalacji wodociągowych, należy wymienić:
Instalacja wodociągowa, wykonana z rur miedzianych, jest stosunkowo kosztowna. Ma jednak tę zaletę, że jest trwała i posiada właściwości bakteriostatyczne.
W dziale 10 niniejszej specyfikacji technicznej podane są wskazówki dotyczące zagadnień, które pojawiły się po zakończeniu instalowania I&HAS. Założeniem tego rozdziału jest zapewnienie zgodności zainstalowanego I&HAS ze specyfikacją i poziomem funkcjonalności określonymi na etapie projektowania. Wytyczne są także wskazówkami dotyczącymi prawidłowego uruchomienia i przekazania systemu użytkownikowi wraz z dokumentacją, zapisami i instrukcjami obsługi, których dostarczenie zaleca się.
Przegląd
Na wstępie działu 10 specyfikacja techniczna zaleca przeprowadzenie przeglądu systemu po zakończeniu instalowania I&HAS w celu potwierdzenia zgodności instalacji I&HAS ze wstępnym projektem systemu oraz planem instalacji - jeżeli był przygotowany. Zaleca się także zapisanie wszelkich różnic w stosunku do wstępnego projektu systemu i dodanie ich później do dokumentacji powykonawczej.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.