Z kolei metody współdziałania niezbędne do zapewnienia dostępu do miejsca chronionego powinna określać umowa. Ponadto w widocznym miejscu, w miejscu lokalizacji CIE lub ACE, należy umieścić nazwy i numeru telefonu firmy zajmującej się konserwacją i naprawą oraz firmy alarmowej. Przykłady zagadnień, które zaleca się wziąć pod uwagę przy konserwacji I&HAS, zawarte są zaś w Załączniku J.
W dziale 10 niniejszej specyfikacji technicznej podane są wskazówki dotyczące zagadnień, które pojawiły się po zakończeniu instalowania I&HAS. Założeniem tego rozdziału jest zapewnienie zgodności zainstalowanego I&HAS ze specyfikacją i poziomem funkcjonalności określonymi na etapie projektowania. Wytyczne są także wskazówkami dotyczącymi prawidłowego uruchomienia i przekazania systemu użytkownikowi wraz z dokumentacją, zapisami i instrukcjami obsługi, których dostarczenie zaleca się.
Przegląd
Na wstępie działu 10 specyfikacja techniczna zaleca przeprowadzenie przeglądu systemu po zakończeniu instalowania I&HAS w celu potwierdzenia zgodności instalacji I&HAS ze wstępnym projektem systemu oraz planem instalacji - jeżeli był przygotowany. Zaleca się także zapisanie wszelkich różnic w stosunku do wstępnego projektu systemu i dodanie ich później do dokumentacji powykonawczej.
W kolejnym podpunkcie niniejsza specyfikacja techniczna wskazuje, że gdy zastosowano połączenia wewnętrzne bezprzewodowe, zaleca się szczegółowe rozważenie wpływu transmisji zamierzonych lub niezamierzenie używających tej samej częstotliwości bądź środków modulacji sygnału jak te w I&HAS. Takie transmisje mogą spowodować, że I&HAS wytworzy stan uszkodzenia lub sabotażu lub że połączenia wewnętrzne nie będą funkcjonować poprawnie. Przykłady zagadnień do rozważenia przy zastosowaniu połączeń wewnętrznych bezprzewodowych podane są zaś w punkcie H.1.3.
Warto przeczytać:
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.