Ponadto sygnały cyfrowe mogą być dostarczane za pośrednictwem sieci PSTN lub ISDN. Zwykle sygnał będzie zaś zawierał informacje o dostarczanych usługach. Ponadto odbiornik może też być wyposażony w tor zwrotny, wykorzystywany w telewizji interaktywnej. Oprócz odbioru sygnałów telewizji programowej, odbiornik może być wykorzystywany jako monitor do wyświetlania fabrycznych nagrań wideo lub filmów realizowanych w domu. Stwierdzono też, że metody pomiarów opisane w niniejszej normie uwzględniają różne zastosowania odbiorników.
W punkcie 2.4.1 omawiany dokument wskazuje, że wszystkie części składowe anten powinny być odporne na wpływy atmosferyczne i korozję. Ponadto anteny powinny być przystosowane do pracy w zakresie temperatur otoczenia od -40°C do 50°C oraz powinny być tak skonstruowane, aby przy występującym w kraju oblodzeniu były zdatne do eksploatacji.
Warto rozpocząć od omówienia, w jaki sposób odbywa się przenoszenie informacji za pomocą sygnału satelitarnego. Wykorzystywane w tym celu są tak zwane transpondery aktywne, zlokalizowane na sztucznych satelitach Ziemi. Satelity wykorzystywane do transmisji telekomunikacyjnej są zlokalizowane na orbicie geostacjonarnej, oznacza to, że zapewniona jest zgodność czasu jednego okrążenia Ziemi z okresem obrotu satelity, daje to możliwość zachowania tego samego położenia względem punktów powierzchniowych.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.