
Pomiary elektryczne w praktyce wydanie specjalne nr 3, lipiec 2017 r.
W tym wydaniu specjalnym znajdziesz informacje o detektorach i pomiarach stężeń gazów oraz par palnych. Opisujemy także czujniki katalityczne, termokonduktometryczne, absorpcyjne w podczerwieni (IR), półprzewodnikowe, elektrochemiczne, mikroprocesorowe. Piszemy również o detektorze fotojonizacyjnym PID, detektorze jonizacji w płomieniu FID i innych rodzajach detektorów. Dowiesz się także jak uniknąć błędów w systemach detekcji gazów w pomieszczeniach do przechowywania i ładowania baterii akumulatorowych wózków jezdniowych.
- Data: 05.07.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 14, lipiec 2017 r.
W tym numerze piszemy o sprawdzeniach (badaniach) odbiorczych i okresowych w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem. Znajdziesz w nim także listę kontrolną procedury oceny ryzyka zawodowego oraz informacje o zbliżających się opłatach mocowych. Piszemy także o pomiarach parametrów elementów pasywnych, pracach kontrolnych i konserwacyjnych w stacjach elektroenergetycznych. Numer ten zawiera także protokoły ze sprawdzania uzwojeń silników oraz aparatów i urządzeń obwodów pomocniczych.
- Data: 01.07.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 13, czerwiec 2017 r.
Tematem tego numeru jest bilans mocy. Znajdziesz w nim także protokół ze sprawdzania przewodów odpływowych z rozdzielnicy wraz z komentarzem oraz wzór protokołu powypadkowego. Piszemy także o tym co i jak można mierzyć multimetrami i o ładowaniu pojazdów elektrycznych jako nowej działalności gospodarczej.
- Data: 01.06.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 12, maj 2017
Tematem tego numeru są pomiary awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego. Ponadto znajdziesz w nim informację o cyklicznych wahaniach wartości skutecznej napięcia i metody ich oceny oraz przygotowaniu protokołu ze sprawdzenia rozdzielnicy. Znajdziesz tutaj także informacje o instalacjach elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem oraz jak zmieni się skala efektywności energetycznej i oznaczenia na etykietach.
- Data: 01.05.2017

Pomiary elektryczne w praktyce wydanie specjalne nr 2, kwiecień 2017 r.
W tym wydaniu specjalnym przeczytasz o sprawdzaniu instalacji uziemiającej oraz zmianach w normie PN-EN 62305-3:2011 („odgromowej”). Ponadto znajdziesz tu dokumentację ze sprawdzeń instalacji odgromowej i wymagania dotyczące sprawdzania i konserwacji LPS w załączniku D normy PN-EN 62305-3:2011.
- Data: 05.04.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 11, kwiecień 2017 r.
Tematem tego numeru są pomiary zaburzeń wartości napięcia zasilającego w sieciach elektroenergetycznych nN. Piszemy także o pomiarach małych rezystancji – metodach i przyrządach oraz przygotowaniu protokołu ze sprawdzania kabli sygnalizacyjnych. Znajdziesz tutaj także informacje o instalacjach elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem.
- Data: 01.04.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 10, marzec 2017 r.
W tym numerze piszemy o środkach ochrony przeciwporażeniowej w urządzeniach elektroenergetycznych średniego napięcia oraz jak pomiarowiec może skorzystać z dziennika budowy. Ponadto znajdziesz w nim informację o dokładności wykonywanych pomiarów oraz zawartości i formie protokołu pomiarowego. Znajdziesz tutaj także wzór protokołu ze sprawdzania kabla elektroenergetycznego do 1 kV z komentarzem.
- Data: 01.03.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 9, luty 2017 r.
Tematem tego numeru są oględziny instalacji elektrycznych pracujących w pomieszczeniach, w których występuje woda. W tym numerze piszemy o użyciu analizatorów jakości energii elektrycznej lub multimetrów do badania częstotliwości oraz BHP podczas pracy przy instalacjach średniego napięcia. Znajdziesz w nim protokół ze sprawdzania rezystancji podłóg, ścian i wykładzin podłogowych. Ponadto dowiesz się, kto ma obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego oraz więcej na temat badania eksploatacyjnego baterii kondensatorów energetycznych do kompensacji mocy biernej.
- Data: 01.02.2017

Pomiary elektryczne w praktyce nr 8, styczeń 2017 r.
Tematem tego numeru jest pomiar po modernizacji oświetlenia wewnętrznego. Ponadto znajdziesz w nim informację o wymaganiach dotyczących dopuszczenia do prac eksploatacyjnych oraz sprawdzeniu skuteczności ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zabezpieczonych RCD – sieć TN-C-S, TN-S. Znajdziesz tutaj także informacje o metodach i przyrządach do badań instalacji z wyłącznikami różnicowoprądowymi oraz sprawdzeniach okresowych w Kodeksie urbanistyczno-budowlanym. Dowiesz się także jaka kara grozi za zaniedbanie procedur BHP.
- Data: 01.01.2017
- « pierwsza
- «
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- »
- ostatnia »