Przez cały dzień uczestnicy konferencji będą rozmawiać o różnych wymiarach tego paliwa przyszłości. Podczas pierwszej sesji dyskutować będą na temat strategicznych kierunków rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce w tym local content, finansowaniu, a także potrzebnych regulacjach.
Dobre rozwiązanie na czas kryzysu energetycznego. Konferencja
Kryzys energetyczny jest tym, co w ostatnich miesiącach interesowało nas najbardziej. Możliwe problemy w dostawie energii, ciągle rosnące ceny i przede wszystkim mozolne szukanie alternatyw - to wszystko nad czym głowi się każdy z odbiorców, zarówno ten indywidualny, jak i masowy. Dlatego też eksperci z całej Polski zastanawiają się nad tym, co w krótkim czasie może dać nam odrobinę oddechu i spokoju w życiu codzienny.
Czytaj również:
W drugiej sesji porozmawiają o wodorze w strategiach polskich przedsiębiorstw w tym o wielkoskalowych projektach w Polsce, zastosowaniu tego paliwa w chemii, a także jego transportowaniu i przechowywaniu.
Sesja trzecia poświęcona będzie zastosowaniu wodoru w transporcie. Poruszone zostaną kwestie zastosowania tego paliwa w transporcie drogowym – zarówno ciężkim jak i indywidualnym, jak również w transporcie kolejowym.
Ostatnia czwarta sesja dotyczyć będzie łączenia sektora wodorowego z gazowniczym, nie zabraknie w nim wątków związanych z przygotowaniem infrastruktury do mieszania obu surowców czy wdrażania rozwiązań hydrogen ready.
Organizatorami konferencji są: Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Energetyki.
Agenda konferencji, lista spikerów i rejestracja na stronie hydrogenconference.pl
Źródło: Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania UW