Aktualny
Praca w zawodzie elektromontera i elektryka – wybrane aspekty prawne

W dzisiejszej publikacji skupimy się na zagadnieniu związanym z pracą w zawodzie elektromontera i elektryka przez pryzmat wybranych przez nas aspektów prawnych oraz aktualnego orzecznictwa. Niniejsza publikacja ma sporą wartość praktyczną, gdyż przywołuje istotne wskazówki interpretacyjne, które częstokroć mogą wywoływać uzasadnione wątpliwości w zakresie stosowania konkretnych przepisów prawa.
Wprowadzenie do zagadnienia – praca w zawodzenie elektromontera i elektryka
Tytułem wstępu warto jest wyjaśnić, że zgodnie z art. 415 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2024 r. poz. 1061) – zw. dalej: „k.c.” – kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Jest to jedna z podstawowych podstaw prawnych, które umożliwiają dochodzenie roszczeń w związku z wystąpieniem m.in. takiej sytuacji jak wyrządzenie szkody na gruncie w związku z naprawą lub innymi pracami budowlanymi przy linii elektroenergetycznej, które znajduje się na naszym terenie.
- Chcesz sprawdzić, jakie rozwiązania zostały zaproponowane w artykułach? A może wolisz skorzystać z puli kalkulatorów, obejrzeć film instruktażowy albo pobrać wór dokumentu lub protokołu?
- Żaden problem-uzyskaj dostęp testowy na 24 h i przekonaj się, jak ułatwisz sobie pracę z Portalem Elektryka!
- Zapisując się na testowy dostęp nie ponosisz żadnych kosztów! Masz pełen dostęp bez ograniczeń na całe 24 godziny, a po tym czasie po prostu przestanie być on aktywny, bez konieczności rezygnacji z Twojej strony.
- Przekonaj się sam,że Portal Elektryka będzie odtąd z Tobą w każdym miejscu i czasie.Na komórce lub na komputerze w biurze lub w terenie. Dołącz do setek zadowolonych Czytelników!