Ochrona przeciwpożarowa w systemach fotowoltaicznych
Systemy fotowoltaiczne uważane są za bezpieczne, jednak zawsze istnieje możliwość wystąpienia pożaru spowodowanego przez czynnik zewnętrzny lub wewnętrzny lub znalezienie się instalacji w obszarze pożaru wzbudzonego przez inny element budynku, na którym się znajduje. W 2013 roku opublikowane zostały dane zebrane na terenie Niemiec. Wynika z nich, że najczęstszą przyczyną pożaru instalacji PV jest czynnik zewnętrzny (56% przypadków), w dalszej kolejności są to: awaria sprzętu (17%), błąd montażu (19%) lub błąd na etapie wykonywania projektu (9%).
- Data: 22.11.2022

Ochrona odgromowa instalacji fotowoltaicznych
Instalacje fotowoltaiczne najczęściej zlokalizowane są w wyeksponowany miejscu, na przykład na dachu domu lub na otwartej przestrzeni, co może powodować wzrost ryzyka skierowanych w nie wyładowań atmosferycznych. Zakłada się, że najlepszą metodą na ochronę instalacji jest układ zwodów, który tworzy strefę ochronną, gdzie w wyznaczonej bryle geometrycznej znajdują się chronione urządzenia.
- Data: 21.11.2022

Porównanie i analiza poszczególnych technologii ogniw fotowoltaicznych
Przy obecnym, szybkim, tempie rozwoju technologii fotowoltaicznych możemy mówić o zróżnicowaniu jeżeli chodzi o zastosowanie technologii fotowoltaicznych oraz w zyskach, jakie płyną z wprowadzania omawianej instalacji w życie publiczne. Każda z nich ma określone zalety i wady, ale wśród badań porównawczych dotyczących wytwarzania energii wciąż brakuje systematycznego porównania całego cyklu życia produktu w oparciu o perspektywę globalnych scenariuszy zastosowań. Jest to istotne dla z punktu widzenia przedsiębiorstw, ale również osób prywatnych.
- Data: 27.10.2022

Instalacje fotowoltaiczne. Bez czego nie mogą się obejść?
W poprzednim artykule dotyczącym instalacji fotowoltaicznych przedstawiony został ich sposób działania, podstawowy podział oraz elementy z jakich się składają, ze szczególnym opisem panelu fotowoltaicznego, falownika oraz akumulatorów. Dzisiaj skupimy się natomiast na pozostałych elementach, bez których instalacja nie mogłaby istnieć lub jej działanie byłoby mniej skuteczne oraz na okablowaniu.
- Data: 13.10.2022

Instalacje fotowoltaiczne. Co o nich wiemy i z czego się składają?
Już wielokrotnie omawialiśmy tematy związane z fotowoltaiką, zwracaliśmy uwagę na normy oraz różnorodne rozporządzenia, jednak tym razem wracamy do całkowitych podstaw. Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne? Jakie elementy wchodzą w ich skład? Jak należy planować i montować panele fotowoltaiczne? Na te wszystkie pytania odpowie nam ten artykuł oraz jego przyszłe kontynuacje.
- Data: 03.10.2022

To nowa przyszłość farm fotowoltaicznych
Lekka kontenerowa stacja transformatorowa FUTURA przeznaczona dla farm fotowoltaicznych. Opracowane przez firmę rozwiązanie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowanym technologiom oraz dodatkowej usłudze #KlimatDlaStacji, czyli możliwości wpisania stacji w jej otoczenie.
- Data: 13.09.2022

Czy stacje transformatorową można wtopić w otoczenie?
Elgór + Hansen S.A. (Grupa FAMUR) wkrótce poszerzy swoje portfolio o nowy produkt: lekką kontenerową stację transformatorową przeznaczoną dla farm fotowoltaicznych. Rozwiązanie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowanym technologiom oraz dodatkowej usłudze #KlimatDlaStacji, czyli aranżacji obudowy stacji umożliwiającej wpisanie się obiektu w otoczenie.
- Data: 27.07.2022

Instalacje fotowoltaiczne. Falownik przyszłości już na rynku
Firma Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań w zakresie falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadziła do oferty innowacyjny falownik modułowy „1+X", który ma dużą szansę stać się liderem na rynku. Jest on przeznaczony do nowej generacji elektrowni słonecznych na skalę użytkową. Falownik ten ma znacznie usprawnić obsługę i konserwację, co z kolei przekłada się na realne zyski.
- Data: 23.05.2022

Ultra niskoemisyjne moduły BIPV i HJT
Spółka Risen Energy Co., Ltd., największy w Chinach producent paneli słonecznych, zakończyła właśnie konferencję prasową w Ninghai w prowincji Zhejiang, na której zaprezentowała najnowszą linię modułów BIPV, w tym modeli Super Top i Super Tile, jak również ofertę heterozłączy HJT - Hyper-ion. Każdy z nowych produktów zapewnia jeszcze niższy poziom emisji CO2 oraz lepsze parametry wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu zwiększając zakres możliwości rozwoju i wdrażania modułów BIPV i HJT.
- Data: 08.04.2022
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »