
Pomiary w układach prądu stałego
Coraz częstsze stosowanie obwodów prądu stałego wymaga od pomiarowców przygotowania się zarówno merytorycznego, jak i sprzętowego do prowadzenia pomiarów w układach, które wykorzystują taki prąd. Oczekiwania klientów idą w kierunku prowadzenia równoczesnego pomiaru parametrów w obwodach prądu zmiennego i obwodach prądu stałego.
- Data: 17.01.2022

Nowa oferta energetycznego dachu dla przemysłu i logistyki
Grupa Selena inwestuje w rozwój fotowoltaiki na dachach wielkopowierzchniowych. Polski lider branży chemii budowlanej rozszerza ofertę dla klientów biznesowych i oferuje kompletne rozwiązania dachowe obejmujące hydroizolacje dachów i instalacje fotowoltaiczne. Całe rozwiązanie dachowe objęte jest 15-letnią gwarancją.
- Data: 14.01.2022

Risen Energy ustanawia nowy rekord 23,65% sprawności modułu heterozłączowego
Firma Risen Energy poinformowała niedawno, że TÜV Rheinland, wiodąca na świecie organizacja zajmująca się testowaniem i certyfikacją, potwierdziła, że jej seria wysokowydajnych modułów heterozłączowych osiągnęła maksymalną moc 721,016 W i sprawność na poziomie 23,65%, po raz kolejny łamiąc własny rekord 23,08% ustanowiony w lipcu 2021 r. Jak przystało na lidera w technologii heterozłączy (HJT), Risen Energy w ciągu jednego roku trzykrotnie pobiła swój własny rekord świata w technologii HJT, nieustannie przesuwając granice i wdrażając coraz to nowe innowacje technologiczne.
- Data: 27.12.2021

Potencjał energii słonecznej wciąż nie jest w pełni wykorzystany
Raport BloombergNEF i Schneider Electric wskazuje, że rynek energii słonecznej z mikroinstalacji na dachach jest wciąż w dużej mierze niewykorzystany, a jego globalny potencjał do 2050 r. może przekroczyć 2000 gigawatów energii słonecznej i 1000 gigawatogodzin magazynowania energii.
- Data: 16.11.2021

Moduły wielkoformatowe GCLSI 210 mm z certyfikatem zgodności z normami IEC
GCL System Integration Technology Co., Ltd., chińska spółka wiodąca w branży fotowoltaiki (PV) ogłosiła, że nowa generacja produkowanych przez nią jedno- i dwustronnych modułów monokrystalicznych (ogniwa 60/66) pomyślnie przeszła przeprowadzane przez TÜV Rheinland testy modułów fotowoltaicznych pod względem ich zgodności z wymaganiami norm IEC i otrzymały certyfikat zgodności z normą IEC 61215 PV moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu monokrystalicznego do zastosowań naziemnych - kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu oraz IEC 61730 PV wymagania dotyczące bezpieczeństwa konstrukcji. Uzyskanie certyfikatów stanowi solidną podstawę dla ogólnoświatowego rozwoju GCLSI, wyznacza również kolejny pułap do osiągnięcia po ukończeniu w czerwcu tego roku etapu badawczo-rozwojowego oraz produkcji modułów serii 182 mm na masową skalę.
- Data: 09.11.2021

Perowskity jako przyszłość dla fotowoltaiki?
„Na całym świecie trwają badania nad perowskitami, ale tylko w Polsce istnieje fabryka, gdzie powstają przemysłowo produkowane panele fotowoltaiczne, w których wykorzystywana jest technologa perowskitowa. I tylko u nas, znajduje się ich pierwsza, komercyjna instalacja” – mówiła na Impact’21 dr Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies.
- Data: 29.10.2021

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla stabilnych dostaw prądu
W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.
- Data: 27.10.2021

Panele fotowoltaiczne to nie wszystko – efektywne OZE potrzebują lokalnych magazynów energii
Na koniec maja 2021 r. moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosiła blisko 5 GW i nadal rośnie w bardzo szybkim tempie. W celu zapewnienia stabilnej podaży energii pochodzącej ze słońca czy wiatru, należy postawić na decentralizację sieci i budowę lokalnych magazynów energii. W pierwszej kolejności powinny one znaleźć zastosowanie w przemyśle, gdzie niezbędne jest zapewnienie ciągłości działania procesów przy jednoczesnym obniżeniu stopnia emisji CO2 z tzw. brudnych źródeł energii – co z kolei pozostaje jednym z wymogów Europejskiego Zielonego Ładu.
- Data: 18.10.2021

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies osiągają imponującą wydajność 25,5%
Pomiary laboratoryjne wykonane przez zespół dra Uliego Würfela w instytucie Fraunhofer ISE potwierdzają: ogniwa fotowoltaiczne na bazie perowskitów firmy Saule Technologies mogą pracować z wydajnością 25,5% w warunkach eksploatacji przy zastosowaniach IoT.
- Data: 11.10.2021
- « pierwsza
- «
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- »
- ostatnia »