PFR stawia na polskie firmy w procesie transformacji energetycznej
Szansom oraz wyzwaniom stojącymi przed Polską w związku z transformacją energetyczną oraz roli rodzimych przedsiębiorstw w jej realizacji poświęcony był panel zorganizowany przez Polski Fundusz Rozwoju podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu. W debacie eksperckiej pt. „Wsparcie PFR dla transformacji energetycznej – jak budować polski łańcuch wartości?” przedstawiciele PFR, Agencji Rozwoju Przemysłu i przedsiębiorcy dyskutowali o potencjale drzemiącym w naszej gospodarce i myśli technicznej.
- Data: 13.09.2021
"Cyberbezpieczeństwo to kluczowy element cyfryzacji energetyki"
Podczas cyfryzacji infrastruktury krytycznej, w tym zwłaszcza branży energetycznej na pierwszym miejscu powinno być cyberbezpieczeństwo – ocenił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft w Polsce.
- Data: 10.09.2021
Czy w obiektach niezagroonych pożarem są wymagane dodatkowe ognioodporne obudowy kabli?
W takich warunkach podstawowym dokumentem opisującym sposoby układania kabli w budynkach jest Norma SEP-N SEP-E-004 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa, Warszawa 2014.
- Data: 17.08.2021
Jak prawidłowo zapewnić bezpieczeństwo w instalacjach elektrycznych na budowie?
O instalacjach na budowie mówi Norma PN-HD 60364-7-704:2010 Instalacje elektryczne niskiego napięcia – Część 7-704: Wymagania dotyczące specjalnych instalacji lub lokalizacji – Instalacje na terenie budowy i rozbiórki.
- Data: 17.08.2021
Jaka terminologia dotycząca sprzętów elektroinstalacyjnych może przydać się w pracy za granicą?
W niniejszym artykule została omówiona międzynarodowa terminologia dotycząca sprzętów elektroinstalacyjnych w oparciu o normę PN-IEC-60050-442:2000/A1, z którą można mieć styczność przy ewentualnym wyjeździe do pracy poza granice naszego kraju. Jest to bardzo wartościowa wiedza, którą polecamy sobie przyswoić.
- Data: 17.08.2021
Pompy ciepła – grunt jako dolne źródło ciepła
Jedną z grup pomp ciepła są urządzenia wykorzystujące ciepło zakumulowane w gruncie. Konkretne rozwiązania „dolnego źródła” zależą od wielkości powierzchni gruntu, który jest do dyspozycji. Jeżeli powierzchnia ta jest niewielka, stosuje się układy pionowe. Na większym terenie można zastosować układ poziomy.
- Data: 17.08.2021
- « pierwsza
- «
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- »
- ostatnia »