Energia geotermalna. Alternatywa w dobie rozwoju OZE
Energia geotermalna jest znana ludzkości od setek lat i praktycznie od zawsze budziła podziw, ale również i zainteresowanie zasobem energii z samego wnętrza Ziemi. W momencie próby transformacji energetycznej, wartym jest pochylenie się i nad tym rozwiązaniem, aby mieć pełny obraz możliwości i korzyści płynących z zielonej energii.
- Data: 10.07.2023
Za błędy się płaci. Konsekwencje pracy elektryka
Czego może obawiać się elektryk, jeśli zrobi instalację niezgodnie z przepisami lub nie udokumentuje jej wykonania zgodnie z nimi? Co grozi elektrykowi za potwierdzenie niewłaściwych pomiarów? Czasem lepiej wiedzieć czego unikać i w jaki sposób chronić się przed niechcianymi problemami.
- Data: 06.07.2023
Polska energetyka lądowa jest na wyczerpaniu
Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbywa się w Serocku, było przedstawienie dorocznego raportu o stanie branży. Jak wynika z podsumowania ostatni rok przyniósł przyspieszenie rozwoju lądowej energetyki wiatrowej, jednak mimo to staje ona na granicy wyczerpania. Dlaczego ma miejsce taka sytuacja?
- Data: 29.06.2023
Portal Elektryka poleca: Jak unikać błędów w systemach ochrony?
Błędy w systemach ochrony zdarzają się na wszystkich etapach ich realizacji oraz użytkowania. W książce radzimy inwestorom, projektantom, wykonawcom oraz użytkownikom, jak wystrzegać się problemów. Po co komplikować sobie życie i pracę, jak można sięgnąć po odpowiednią lekturę?
- Data: 27.06.2023
Nie ma zgody na zamknięcie Turowa! Grozi to katastrofą ekologiczną
Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie zażalenia złożonego przez PGE GiEK na decyzję o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej dla Kopalni w Turowie, odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia i przekazał sprawę do rozpoznania do NSA. Wynika z tego to, że nie ma zgody na natychmiastowe zamknięcie kopalni, co mogłoby doprowadzić do katastrofy ekologicznej, ale i nie tylko.
- Data: 26.06.2023
"Energia dla Polski". Polska jest już na to gotowa
Uczestnicy debaty politycznej "Energia dla Polski - wizje sektora energetycznego po wyborach” zgodzili się, że globalna sytuacja energetyczna ulega zmianom, w miarę jak zmniejsza się zależność od rosyjskiej energii. Zdaniem ekspertów rządy poszczególnych państw Unii Europejskiej, w tym Polski, swoimi decyzjami wyznaczają kierunki rozwoju rynku energetycznego.
- Data: 22.06.2023
Anody ze skrobi, katody bez kobaltu. Nowa generacja akumulatorów stworzona i testowana przez naukowców UJ
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu, które są potrzebne do produkcji akumulatorów. Naukowcy proponują technologie, które spełniają wymogi zielonej chemii. Produkcja niektórych z nich nie pozostawia śladu węglowego, a prototypy akumulatorów wykazują porównywalne lub lepsze parametry od tych obecnie produkowanych. Jest to świetne rozwiązanie m. in. dla samochodów elektrycznych, w których akumulatory litowo-jonowe stanowią największe zagrożenie i prawdopodobieństwo zapłonu.
- Data: 21.06.2023
- « pierwsza
- «
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- »
- ostatnia »