
Szkodliwe czynniki biologiczne w pracy elektryka. Ocena ryzyka zawodowego
Zgodnie z § 5 rozporządzenia w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki , zawsze przed dokonaniem wyboru środka zapobiegawczego pracodawca powinien dokonać oceny ryzyka zawodowego swoich pracowników w tym elektryków, na jakie zagrożenia jest lub też może być narażony pracownik.
- Data: 11.03.2024

Fabryka zielonego wodoru na Górnym Śląsku
H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro dofinansowania na realizację. To efekt decyzji notyfikacyjnej Komisji Europejskiej. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie.
- Data: 04.03.2024

"To jest kolejne zagadnienie, gdzie brak myślenia systemowego prowadzi na manowce".
Druga odsłona wywiadu przeprowadzonego z prezesem SEP, panem Sławomirem Cieślikiem. Tym razem zahaczyliśmy o temat elektromobilności oraz o możliwości na rozwój dla elektryków i elektromonterów. Jakie szanse klarują się dla współczesnych fachowców? Przeczytajcie sami.
- Data: 01.03.2024

Polska bez prądu przez 1040 godzin? Co nas czeka po wygaśnięciu kontraktów węglowych?
OZE stopniowo zazieleniają polski miks energetyczny, a udziały węgla w produkcji energii elektrycznej spadają. Czy to powód do radości? Nie w przypadku Polski. Niestety ta zmiana proporcji nie jest dla nas bezpiecznym przemodelowaniem, a zapowiedzią luki węglowej. W jakim stopniu możemy pokładać nadzieję w OZE? Czy w obecnym klimacie polityczno-gospodarczym energetyka zawodowa znajdzie oparcie w gazie ziemnym?
- Data: 26.02.2024

Strefy Czystego Transportu w polskich miastach to zmiana obliczona na lata. Ale musi być zdecydowanie sprawiedliwsza
Kraków to pierwsze polskie miasto, które podjęło próbę utworzenia Strefy Czystego Transportu (SCT) sięgającej jego granic administracyjnych. Tamtejszy Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił jednak przepisy przyjęte przez Radę Miasta, uzasadniając to m.in. nieprecyzyjnym określeniem granic strefy, zbyt dużymi kosztami dla kierowców i zbyt dużą uciążliwością dla osób przyjezdnych.
- Data: 20.02.2024

Otrzymaj za darmo pierwszy rozdział książki "Projektowanie instalacji fotowoltaicznych wraz z doborem zabezpieczeń. Omówienie, pytania i odpowiedzi”!
Wiesz o tym, że instalacje fotowoltaiczne są przyszłością zrównoważonej energii i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Tylko teraz wszyscy klienci Portalu Elektryka mogą otrzymać pierwszy rozdział książki "Projektowanie instalacji fotowoltaicznych wraz z doborem zabezpieczeń. Omówienie, pytania i odpowiedzi " zupełnie za darmo!
- Data: 15.02.2024

Komisja Europejska popiera budowę polskich SMR-ów
Redukcja emisji gazów cieplarnianych o 90 proc. i zużycia paliw kopalnych o 80 proc. już do 2040 roku - to najnowszy cel klimatyczny Komisji Europejskiej dla całej UE. Jego osiągnięcie, zdaniem „unijnego rządu”, będzie możliwe m.in. dzięki szerokiemu wykorzystaniu technologii małych reaktorów jądrowych (SMR). Pierwszy z nich, opracowywany przez Orlen Synthos Green Energy, może stanąć w Polsce jeszcze w tej dekadzie.
- Data: 14.02.2024

II edycja Ogólnopolskiego Kongresu Elektro-Energetycznego z patronatem SEP!
Mamy przyjemność ogłosić, że Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) objęło patronatem Ogólnopolski Kongres Elektro-Energetyczny: Odnawialne Źródła Energii dla Elektryków. Nasz wyjątkowy kongres, który odbędzie się 12 marca 2024 roku w formule online, skupia profesjonalistów i ekspertów z branży elektro-energetycznej, którzy omawiają najważniejsze tematy dotyczące transformacji energetycznej w Polsce, fotowoltaiki oraz pomp ciepła.
- Data: 10.02.2024
- « pierwsza
- «
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- »
- ostatnia »