To cios dla polskiego eksportu. Branża alarmuje
Zaproponowane w ostatniej chwili przez Rząd zmiany w ustawie o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej, są szkodliwe i niosą za sobą daleko idące negatywne skutki dla wytwórców energii w źródłach odnawialnych.
- Data: 26.05.2023
Będą niższe rachunki za prąd. PGE zamrozi ceny energii elektrycznej
PGE Polska Grupa Energetyczna w 2023 roku przekaże łącznie 10 mld zł na zamrożenie cen energii elektrycznej. Środki te zostaną wykorzystane w ramach rządowej tarczy solidarnościowej, dzięki której każda rodzina, duża czy mała, oraz między innymi rolnicy zaoszczędzi na rachunkach za energię elektryczną.
- Data: 23.05.2023
To przyszłość i gwarancja bezpieczeństwa energetycznego Polski
Kooperacja, przenikanie i elastyczne zarządzanie mocami z kilku źródeł zasobów energetycznych. To wnioski jakie wyciągają w ostatnim czasie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo energetyczne Polski. Na jaki mikst energetyczny powinniśmy się szykować w najbliższych latach?
- Data: 22.05.2023
Gotowość do korzystania z pojazdów elektrycznych wzrasta w całej Europie. A jak wypada Polska?
Europejskie państwa coraz bardziej otwierają się na pojazdy elektryczne. To główny wniosek płynący z najnowszego raportu oraz kompleksowej analizy gotowości 22 europejskich krajów do inwestowania w pojazdy elektryczne, w tym również Polski.
- Data: 19.05.2023
Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Wielki projekt wiatrowo-fotowoltaiczny
Greenvolt Power, spółka zajmująca się wielkimi projektami wiatrowymi i fotowoltaicznymi na kilku rynkach świata wzmacnia swoje moce wytwórcze energii ze źródeł odnawialnych w Polsce. Wdrażając pionierskie rozwiązanie hybrydowe na tym rynku, spółka połączy trzy technologie w jednym punkcie dostępu do sieci poprzez uzupełnienie energii wiatrowej energią uzyskaną z promieni słonecznych, dodatkowo optymalizując je przez wdrożenie systemu magazynowania energii.
- Data: 15.05.2023
Zawrotne koszta transformacji energetycznej Polski. Kwota zwala z nóg, jednak jest nieunikniona
Transformacja energetyczna jest nieunikniona. Dobrym pytaniem jest, kto ostatecznie pokryje koszta z nią związane. Czy będą to bezpośredni odbiorcy? Jak wynika z wyliczeń Banku Pekao, przeprowadzenie jej w Polsce będzie kosztować ponad 2,5 biliona złotych. To dwa razy więcej niż wynosi obecne zadłużenie Polski.
- Data: 15.05.2023
Wpływ pojazdów autonomicznych może zagrozić społeczeństwu i demokracji
Biorąc pod uwagę znacznie, jakie transport odgrywa w naszym społeczeństwie, upowszechnienie AV (pojazdów autonomicznych), jako technologii destrukcyjnej będzie miało znaczny wpływ na całe społeczeństwo. Wymiary te obejmują między innymi bezpieczeństwo, czas podróży, zagęszczenie ruchu, dostęp do mobilności dla nowych grup społecznych, kwestie środowiskowe i urbanistykę.
- Data: 08.05.2023
Skąd wiemy, że mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją?
Według omawianego raportu to podkryterium skupia się na ogólnych informacjach, które użytkownicy powinni posiadać (i zrozumieć) na temat korzyści i zagrożeń związanych z technologią. Ponieważ AV są interaktywnymi systemami AI, pierwszym pytaniem, na które należy odpowiedzieć, jest to, czy użytkownicy zostali poinformowani, że wchodzą w interakcję z systemem AI, a nie z człowiekiem.
- Data: 02.05.2023
Polska energetycznym spichlerzem Europy? Jest to możliwe!
Możemy być energetycznym spichlerzem Europy, jeśli chodzi o magazynowanie wodoru w kawernach solnych. Ten wodór będzie ekwiwalentem energii elektrycznej. To słowa wiceministra klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak mogłoby to wyglądać w praktyce?
- Data: 29.04.2023
- « pierwsza
- «
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- »
- ostatnia »