Obniżenie kosztów energii za ogrzewanie jest możliwe!
Chociaż trzy czwarte Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że oszczędzanie ciepła w miejscu zamieszkania ma sens, to spora część niekoniecznie to ciepło oszczędza. Przez złe przyzwyczajenia część z nas może tej zimy zmierzyć się z wyższymi rachunkami.
- Data: 09.12.2022
Na właściwie dobranych urządzeniach dogrzewających można zaoszczędzić. I to nie mało!
Miesięczny koszt energii elektrycznej, pobieranej przez urządzenia dogrzewające, waha się w zależności od rodzaju dogrzewacza, sposobu jego wykorzystania oraz jego efektywności. Jeżeli odpowiednio zadbamy o prawidłowe korzystanie z tychże urządzeń, jesteśmy wówczas w stanie zaoszczędzić dość sporo na rachunkach za prąd.
- Data: 06.12.2022
Technologie magazynowania wodoru i jego pochodnych
Na wstępie warto przypomnieć, że w fizyce gęstość energii reprezentuje energię na jednostkę objętości w punkcie, odnoszącą się do niezlokalizowanej formy energii. Pojęcie gęstości energii jest szeroko stosowane w ogólnej teorii względności i kosmologii, ponieważ jest wyraźnie zaangażowane w równania określające pole grawitacyjne (równania Einsteina), ale jest również obecne w mechanice kontinuum i elektromagnetyzmie.
- Data: 01.12.2022
Czy przy obecnych cenach energii praca z domu się opłaca? Jak praca zdalna wpływa na ceny prądu
Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Jednakże, obecne ceny energii mogą skłonić pracodawców do większego zachęcenia pracowników do pracy z domu. W ten sposób przerzucą część kosztów bezpośrednio na zatrudnionych. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? jak nie zwiększyć własnych wydatków?
- Data: 30.11.2022
Korzystasz z dodatkowych grzejników w domu? Zobacz ile zużywają prądu i jak mądrze ich używać
Wraz z pierwszymi mrozami rośnie zainteresowanie Polaków urządzeniami dogrzewającymi. Jeśli nie mamy kominka i ze względów bezpieczeństwa nie chcemy korzystać np. z przenośnego grzejnika gazowego, pozostają nam urządzenia pobierające energię elektryczną. Które z nich wybrać, by dodatkowe ciepło nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za energię elektryczną?
- Data: 29.11.2022
Porozumienie dotyczące produkcji odnawialnego wodoru, amoniaku i metanolu. Bardzo duża inwestycja na terenie Polski
Energy Group, spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, jak farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, oraz Hynfra, firma koncentrująca swoją działalność na rozwijaniu projektów z zakresu czystej energii, odnawialnego wodoru i jego pochodnych, rozpoczynają współpracę w obszarze projektów opartych o produkcję wodoru, amoniaku i metanolu na bazie wielkoskalowych OZE na terenie Polski. Planowany koszt inwestycji firmy szacują na ponad 22 miliardy euro.
- Data: 25.11.2022
Milion watów ze słońca. "Mamy to!"
Ponad milion watów ze słońca z miejskich budynków stało się faktem w jednym z polskich miast. Jak wspomniał burmistrz tego miasta, działania mające na celu rozwijanie projektów wprowadzania instalacji fotowoltaicznych do budynków magistratu, udało się dzięki dużemu wsparciu projektów unijnych.
- Data: 24.11.2022
Jak ustala się cenę prądu na kolejny rok? Co za to odpowiada?
O wysokości cen energii decydują mechanizmy precyzyjnie opisane w polskim i europejskim prawie. Obejmują one głównych uczestników rynku: producentów energii, jej sprzedawców oraz odbiorców końcowych, czyli konsumentów. Transakcje między producentami i sprzedawcami odbywają się m.in. na Towarowej Giełdzie Energii po określonych stawkach. I to one miały największy wpływ na wysokość cen energii sprzedawanej dalej do odbiorców końcowych.
- Data: 23.11.2022
Ochrona przeciwpożarowa w systemach fotowoltaicznych
Systemy fotowoltaiczne uważane są za bezpieczne, jednak zawsze istnieje możliwość wystąpienia pożaru spowodowanego przez czynnik zewnętrzny lub wewnętrzny lub znalezienie się instalacji w obszarze pożaru wzbudzonego przez inny element budynku, na którym się znajduje. W 2013 roku opublikowane zostały dane zebrane na terenie Niemiec. Wynika z nich, że najczęstszą przyczyną pożaru instalacji PV jest czynnik zewnętrzny (56% przypadków), w dalszej kolejności są to: awaria sprzętu (17%), błąd montażu (19%) lub błąd na etapie wykonywania projektu (9%).
- Data: 22.11.2022
Nowelizacja prawa energetycznego może zablokować rozwój rynku wodoru!
Opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo Energetyczne, zakładający silną centralizację rynku wodoru, jest próbą pośredniego koncesjonowania rynku w pełni, czyli kontrolowania go. Nie sprzyja on zrównoważonemu rozwojowi, oszczędnemu i racjonalnemu użytkowaniu paliw i energii, rozwojowi konkurencji, a w szczególności nie równoważy interesów przedsiębiorstw energetycznych i odbiorców paliw i energii.
- Data: 18.11.2022
- « pierwsza
- «
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- »
- ostatnia »