
Tarcza Solidarnościowa działa już od pół roku. Co o niej wiemy i w jaki sposób działa?
Od pół roku polskie gospodarstwa domowe korzystają z tak zwanej Tarczy Solidarnościowej, czyli zamrożonych cen netto za energię elektryczną, która obejmuje zużycie energii do 2000 kWh, a także w niektórych przypadkach nawet do 3000 kWh. W takim momencie dobrze jest zwrócić uwagę na to w jaki sposób ona działa, czy oszczędności są rzeczywiste i czy gospodarstwa domowe rzeczywiście odczuwają jej pozytywne skutki. Warto zapoznać się z takim podstawowym samouczkiem wspomnianej rządowej "tarczy".
- Data: 05.06.2023

Balkonowe systemy fotowoltaiczne
EcoFlow, czołowy producent ekologicznych rozwiązań energetycznych, osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju dzięki wprowadzeniu swojej najnowszej innowacji: EcoFlow PowerStream, pierwszego balkonowego systemu fotowoltaicznego z przenośną stacją zasilania.
- Data: 02.06.2023

Elektryka to nie tylko zajęcie dla dorosłych fachowców
Taki dzień w roku kalendarzowym, jak Dzień Dziecka, to świetny moment na to, aby uświadomić sobie, że zawód elektryka i to co związane z energią elektryczną nie jest skierowane tylko i wyłącznie do osób dorosłych. Dla naszych pociech to świetna okazja do tego, aby poznać fascynujący świat elektryki, towarzyszące mu korzyści oraz zagrożenia.
- Data: 01.06.2023

To cios dla polskiego eksportu. Branża alarmuje
Zaproponowane w ostatniej chwili przez Rząd zmiany w ustawie o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej, są szkodliwe i niosą za sobą daleko idące negatywne skutki dla wytwórców energii w źródłach odnawialnych.
- Data: 26.05.2023

Będą niższe rachunki za prąd. PGE zamrozi ceny energii elektrycznej
PGE Polska Grupa Energetyczna w 2023 roku przekaże łącznie 10 mld zł na zamrożenie cen energii elektrycznej. Środki te zostaną wykorzystane w ramach rządowej tarczy solidarnościowej, dzięki której każda rodzina, duża czy mała, oraz między innymi rolnicy zaoszczędzi na rachunkach za energię elektryczną.
- Data: 23.05.2023

To przyszłość i gwarancja bezpieczeństwa energetycznego Polski
Kooperacja, przenikanie i elastyczne zarządzanie mocami z kilku źródeł zasobów energetycznych. To wnioski jakie wyciągają w ostatnim czasie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo energetyczne Polski. Na jaki mikst energetyczny powinniśmy się szykować w najbliższych latach?
- Data: 22.05.2023

Gotowość do korzystania z pojazdów elektrycznych wzrasta w całej Europie. A jak wypada Polska?
Europejskie państwa coraz bardziej otwierają się na pojazdy elektryczne. To główny wniosek płynący z najnowszego raportu oraz kompleksowej analizy gotowości 22 europejskich krajów do inwestowania w pojazdy elektryczne, w tym również Polski.
- Data: 19.05.2023

Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Wielki projekt wiatrowo-fotowoltaiczny
Greenvolt Power, spółka zajmująca się wielkimi projektami wiatrowymi i fotowoltaicznymi na kilku rynkach świata wzmacnia swoje moce wytwórcze energii ze źródeł odnawialnych w Polsce. Wdrażając pionierskie rozwiązanie hybrydowe na tym rynku, spółka połączy trzy technologie w jednym punkcie dostępu do sieci poprzez uzupełnienie energii wiatrowej energią uzyskaną z promieni słonecznych, dodatkowo optymalizując je przez wdrożenie systemu magazynowania energii.
- Data: 15.05.2023

Zawrotne koszta transformacji energetycznej Polski. Kwota zwala z nóg, jednak jest nieunikniona
Transformacja energetyczna jest nieunikniona. Dobrym pytaniem jest, kto ostatecznie pokryje koszta z nią związane. Czy będą to bezpośredni odbiorcy? Jak wynika z wyliczeń Banku Pekao, przeprowadzenie jej w Polsce będzie kosztować ponad 2,5 biliona złotych. To dwa razy więcej niż wynosi obecne zadłużenie Polski.
- Data: 15.05.2023
- « pierwsza
- «
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- »
- ostatnia »