
Czy w domach jednorodzinnych istnieje konieczność stosowania ochrony przepięciowej?
Odpowiedź: Próbując zagłębić się w kwestie dotyczące ochrony przepięciowej w kontekście budynków jednorodzinnych, można wyciągnąć wnioski, że nie jest to sprawa jednoznaczna i oczywista. Wręcz przeciwnie, jest to problem bardzo dyskusyjny i pomimo tego, że duża część instalatorów stosuje wspomniane systemy w budynkach jednorodzinnych, nie jest pewne, czy istnieje obowiązek korzystania z tego typu rozwiązań.
- Data: 21.07.2021

Badanie gazów wydzielających się podczas spalania materiałów pochodzących z kabli i przewodów. Oznaczanie zawartości halogenowodorów PN-EN 60754-1
W najnowszym artykule zostanie przybliżony temat badania gazów wydzielających się podczas spalania materiałów pochodzących z kabli i przewodów, a w szczególności oznaczania zawartości halogenowodorów, na podstawie normy PN-EN 60754-1.
- Data: 14.07.2021

EN IEC 61730-1:2018 Materiały metaliczne
Niniejszy artykuł to kontynuacja omówienia działu 5 normy począwszy od punktu 5.5.3 dotyczącego materiałów metalicznych. Artykuł wyczerpuje także omówienie działu 5.5 i przechodzi do kolejnego działu normy tj., działu 5.6, który z kolei podejmuje kwestie ochrony przed porażeniem elektrycznym.
- Data: 14.07.2021

Ochrona za pomocą obudów, barier izolacyjnych i nie tylko
Omawiany dokument określa, że obudowy lub bariery izolacyjne powinny być tak zaprojektowane, aby po ich zamontowaniu części czynne nie były dostępne. Wymaganie to powinno zostać spełnione nawet w razie odkształcenia obudowy i/lub pokrywy powstałego w wyniku narażeń mechanicznych i cieplnych, które mogą wystąpić podczas normalnego użytkowania.
- Data: 14.07.2021

Światłowody: zasada działania, budowa, parametry, zastosowania
Współczesne technologie charakteryzuje potrzeba stosowania coraz większych szybkości niezakłóconego przesyłu informacji. Wymaganie to zadawalająco spełniają włókna optyczne w postaci światłowodów. Tekst jest krótkim przewodnikiem po problematyce światłowodów. Opisuje m.in., jak są budowane, co w praktyce oznaczają ich parametry, jak się je znakuje czy łączy w sieci.
- Data: 28.06.2021

Ostatnia szansa na przedsprzedaż drugiego wydania bestsellerowej książki „Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych według norm SEP” – tylko do końca dzisiejszego dnia z 20% rabatem!
Jeśli zajmujesz się instalacjami elektrycznymi lub planujesz pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie, nie przegap tej wyjątkowej okazji! Drugie wydanie cenionej książki „Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych według norm SEP” kończy swoją przedsprzedaż już dziś. Co więcej, wciąż możesz skorzystać z 20% rabatu na zakup tej publikacji!
- Data: 02.01.2025

Przedsprzedaż drugiego wydania bestsellerowej książki „Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych według norm SEP” – teraz z 20% rabatem!
Jeśli zajmujesz się instalacjami elektrycznymi lub planujesz pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie, mamy dla Ciebie wyjątkową wiadomość! Drugie wydanie cenionej książki „Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych według norm SEP” właśnie trafiło do przedsprzedaży. Co więcej, teraz możesz skorzystać z 20% rabatu na zakup tej publikacji!
- Data: 17.12.2024

Czym są lampy metalohalogenkowe?
Przeszukując oferty specjalistycznych sklepów ze sprzętem elektrycznym, z pewnością niejednokrotnie zetkniemy się z pojęciem lamp wyładowczych. Wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle oraz przestrzeniach publicznych i uchodzą obecnie za jedne z najwydajniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Niskie zużycie energii pozwala chronić środowisko, a znakomite odwzorowanie barw efektywnie oświetla teren. Do najpopularniejszych typów urządzeń wyładowczych należą właśnie lampy metalohalogenkowe, na których skupimy się w niniejszym artykule.
- Data: 07.03.2023
- « pierwsza
- «
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- »
- ostatnia »