Kolejny wniosek PGE o pozwolenie lokalizacyjne dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku
PGE złożyła kolejny wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o nowe pozwolenie lokalizacyjne (obszar 46.E.1.) na budowę morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Obszar położony jest na Ławicy Słupskiej, w bliskim sąsiedztwie realizowanych przez PGE we współpracy z Ørsted, projektów Baltica 2+3.
- Data: 09.02.2022
W Łebie powstanie port serwisowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power
Wchodząca w skład Grupy ORLEN spółka Baltic Power wygrała przetarg na dzierżawę terenu w porcie w Łebie, przeznaczonego do obsługi morskiej farmy wiatrowej. W tym miejscu zlokalizowany zostanie port serwisowy do obsługi inwestycji, której budowa planowana jest na lata 2024-2026. W tym czasie na morzu stanie ok. 70 turbin o łącznej mocy do 1,2 GW, które będą serwisowane przez flotę statków operującą z portu w Łebie.
- Data: 03.02.2022
Rezerwowe źródła energii w budynkach jednorodzinnych
Budynki jednorodzinne usytuowane poza większymi miastami są dużo częściej narażone na przerwy w dostawie energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej niż obiekty w dużych aglomeracjach. Jednym ze źródeł awaryjnego zasilania mogą być w takich przypadkach panele fotowoltaiczne i/lub przydomowe elektrownie wiatrowe.
- Data: 24.01.2022
Nowa oferta energetycznego dachu dla przemysłu i logistyki
Grupa Selena inwestuje w rozwój fotowoltaiki na dachach wielkopowierzchniowych. Polski lider branży chemii budowlanej rozszerza ofertę dla klientów biznesowych i oferuje kompletne rozwiązania dachowe obejmujące hydroizolacje dachów i instalacje fotowoltaiczne. Całe rozwiązanie dachowe objęte jest 15-letnią gwarancją.
- Data: 14.01.2022
Risen Energy ustanawia nowy rekord 23,65% sprawności modułu heterozłączowego
Firma Risen Energy poinformowała niedawno, że TÜV Rheinland, wiodąca na świecie organizacja zajmująca się testowaniem i certyfikacją, potwierdziła, że jej seria wysokowydajnych modułów heterozłączowych osiągnęła maksymalną moc 721,016 W i sprawność na poziomie 23,65%, po raz kolejny łamiąc własny rekord 23,08% ustanowiony w lipcu 2021 r. Jak przystało na lidera w technologii heterozłączy (HJT), Risen Energy w ciągu jednego roku trzykrotnie pobiła swój własny rekord świata w technologii HJT, nieustannie przesuwając granice i wdrażając coraz to nowe innowacje technologiczne.
- Data: 27.12.2021
Potencjał energii słonecznej wciąż nie jest w pełni wykorzystany
Raport BloombergNEF i Schneider Electric wskazuje, że rynek energii słonecznej z mikroinstalacji na dachach jest wciąż w dużej mierze niewykorzystany, a jego globalny potencjał do 2050 r. może przekroczyć 2000 gigawatów energii słonecznej i 1000 gigawatogodzin magazynowania energii.
- Data: 16.11.2021
Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej - 34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER
34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
- Data: 12.11.2021
Moduły wielkoformatowe GCLSI 210 mm z certyfikatem zgodności z normami IEC
GCL System Integration Technology Co., Ltd., chińska spółka wiodąca w branży fotowoltaiki (PV) ogłosiła, że nowa generacja produkowanych przez nią jedno- i dwustronnych modułów monokrystalicznych (ogniwa 60/66) pomyślnie przeszła przeprowadzane przez TÜV Rheinland testy modułów fotowoltaicznych pod względem ich zgodności z wymaganiami norm IEC i otrzymały certyfikat zgodności z normą IEC 61215 PV moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu monokrystalicznego do zastosowań naziemnych - kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu oraz IEC 61730 PV wymagania dotyczące bezpieczeństwa konstrukcji. Uzyskanie certyfikatów stanowi solidną podstawę dla ogólnoświatowego rozwoju GCLSI, wyznacza również kolejny pułap do osiągnięcia po ukończeniu w czerwcu tego roku etapu badawczo-rozwojowego oraz produkcji modułów serii 182 mm na masową skalę.
- Data: 09.11.2021
Perowskity jako przyszłość dla fotowoltaiki?
„Na całym świecie trwają badania nad perowskitami, ale tylko w Polsce istnieje fabryka, gdzie powstają przemysłowo produkowane panele fotowoltaiczne, w których wykorzystywana jest technologa perowskitowa. I tylko u nas, znajduje się ich pierwsza, komercyjna instalacja” – mówiła na Impact’21 dr Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies.
- Data: 29.10.2021
- « pierwsza
- «
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- »
- ostatnia »