
Risen Energy ustanawia nowy rekord 23,65% sprawności modułu heterozłączowego
Firma Risen Energy poinformowała niedawno, że TÜV Rheinland, wiodąca na świecie organizacja zajmująca się testowaniem i certyfikacją, potwierdziła, że jej seria wysokowydajnych modułów heterozłączowych osiągnęła maksymalną moc 721,016 W i sprawność na poziomie 23,65%, po raz kolejny łamiąc własny rekord 23,08% ustanowiony w lipcu 2021 r. Jak przystało na lidera w technologii heterozłączy (HJT), Risen Energy w ciągu jednego roku trzykrotnie pobiła swój własny rekord świata w technologii HJT, nieustannie przesuwając granice i wdrażając coraz to nowe innowacje technologiczne.
- Data: 27.12.2021

Potencjał energii słonecznej wciąż nie jest w pełni wykorzystany
Raport BloombergNEF i Schneider Electric wskazuje, że rynek energii słonecznej z mikroinstalacji na dachach jest wciąż w dużej mierze niewykorzystany, a jego globalny potencjał do 2050 r. może przekroczyć 2000 gigawatów energii słonecznej i 1000 gigawatogodzin magazynowania energii.
- Data: 16.11.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej - 34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER
34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
- Data: 12.11.2021

Moduły wielkoformatowe GCLSI 210 mm z certyfikatem zgodności z normami IEC
GCL System Integration Technology Co., Ltd., chińska spółka wiodąca w branży fotowoltaiki (PV) ogłosiła, że nowa generacja produkowanych przez nią jedno- i dwustronnych modułów monokrystalicznych (ogniwa 60/66) pomyślnie przeszła przeprowadzane przez TÜV Rheinland testy modułów fotowoltaicznych pod względem ich zgodności z wymaganiami norm IEC i otrzymały certyfikat zgodności z normą IEC 61215 PV moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu monokrystalicznego do zastosowań naziemnych - kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu oraz IEC 61730 PV wymagania dotyczące bezpieczeństwa konstrukcji. Uzyskanie certyfikatów stanowi solidną podstawę dla ogólnoświatowego rozwoju GCLSI, wyznacza również kolejny pułap do osiągnięcia po ukończeniu w czerwcu tego roku etapu badawczo-rozwojowego oraz produkcji modułów serii 182 mm na masową skalę.
- Data: 09.11.2021

Perowskity jako przyszłość dla fotowoltaiki?
„Na całym świecie trwają badania nad perowskitami, ale tylko w Polsce istnieje fabryka, gdzie powstają przemysłowo produkowane panele fotowoltaiczne, w których wykorzystywana jest technologa perowskitowa. I tylko u nas, znajduje się ich pierwsza, komercyjna instalacja” – mówiła na Impact’21 dr Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies.
- Data: 29.10.2021

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla stabilnych dostaw prądu
W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.
- Data: 27.10.2021

Benchmarking efektywności energetycznej. Kontynuacja zagadnienia
W poprzednim artykule dotyczącym benchmarkingu efektywności energetycznej omówione zostało, że jednym z jego ważniejszych elementów jest etap zbierania danych. W tym celu tworzone są i wykorzystywane kwestionariusze zbierania danych. W dalszej części przedstawione zostaną przykładowe kwestionariusze odnoszące się do procesu przemysłowego jak i mające zastosowanie do procesu nieprzemysłowego.
- Data: 08.09.2021

Metodologia benchmarkingu efektywności energetycznej
Omawiana norma została stworzona aby dać możliwość organizacjom na tworzenie i wykorzystywanie metodologii zbierania i analizowania danych o energii, która pozwoli na ustalenie i porównywanie efektywności energetycznej między podmiotami lub wewnątrz podmiotów. Takie rozwiązanie może pozwolić na zmniejszenie całkowitego zużycia energii dzięki wskazywaniu możliwości poprawy, co w dalszej perspektywie może przyczynić się do zmniejszenia kosztów oraz obniżenia emisji dwutlenku węgla.
- Data: 07.09.2021

Opracowywania sprawozdań z badania rurki ciepła dla zastosowań energii słonecznej
W kolejnym artykule skupimy się na problemie poprawnego opracowywania sprawozdań z badania rurki ciepła dla zastosowań energii słonecznej do wytwarzania ciepła. W pierwszej części zawrzeć należy postanowienia ogólne, do których należą: numer referencyjny rurki ciepła, podmiot lub osobę, przez którą badanie zostało wykonane oraz dane kontaktowe, takie jak adres, telefon, fax oraz datę.
- Data: 17.08.2021
- « pierwsza
- «
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- »
- ostatnia »