
To nowa przyszłość farm fotowoltaicznych
Lekka kontenerowa stacja transformatorowa FUTURA przeznaczona dla farm fotowoltaicznych. Opracowane przez firmę rozwiązanie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowanym technologiom oraz dodatkowej usłudze #KlimatDlaStacji, czyli możliwości wpisania stacji w jej otoczenie.
- Data: 13.09.2022

IKEA będzie w stanie zasilić 36 tys. polskich gospodarstw domowych
IKEA obecnie produkuje i wykorzystuje energię z farm wiatrowych, a kolejne inwestycje pozwolą uzyskać moc, która mogłaby zasilić 36 tys. gospodarstw domowych w Polsce. To tylko jedna z wielu możliwości rozwoju w dziedzinie odnawialnych źródeł energii jakie prezentuje gigant z branży meblowej, stawiany za wzór we wspomnianym rozwoju.
- Data: 09.09.2022

Energetyka wolności i pokoju
Wojna w Ukrainie zmieniła nasze podejście do życia, bezpieczeństwa energetycznego i niezależności. Szantaż energetyczny, rosnące ceny i krytyczna wizja braku surowców uświadomiły nam, jak istotne i ważne dla pokojowego świata są odnawialne źródła energii. Dziś już każdy zdaje sobie sprawę z kosztów niezależności.
- Data: 24.08.2022

Czy stacje transformatorową można wtopić w otoczenie?
Elgór + Hansen S.A. (Grupa FAMUR) wkrótce poszerzy swoje portfolio o nowy produkt: lekką kontenerową stację transformatorową przeznaczoną dla farm fotowoltaicznych. Rozwiązanie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowanym technologiom oraz dodatkowej usłudze #KlimatDlaStacji, czyli aranżacji obudowy stacji umożliwiającej wpisanie się obiektu w otoczenie.
- Data: 27.07.2022

Ukraina liderem zielonej transformacji w Europie?
Zielona transformacja powojennej Ukrainy jest drogą do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i szansą na ożywienie gospodarcze. Jest też niezbędna do integracji z Unią Europejską, a przy przewidywanej skali odbudowy, Ukraina mogłaby stać się europejskim liderem w zielonej transformacji, piszą autorzy raportu „Zielona odbudowa. Powojenna zielona transformacja Ukrainy” - Krzysztof Bocian, Dominika Jędrzejczak, Krzysztof Kobyłka i Olha Stohnushenko, analitycy WiseEuropa.
- Data: 22.07.2022

Polacy zdecydowanie popierają te inwestycje. Wiatr nie wyklucza węgla?
81% Polaków popiera rozwój lądowych elektrowni wiatrowych, 75% uważa, że wiatraki na lądzie przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego i zmniejszenia zależności od paliw kopalnych, a 85% badanych sądzi, że prawo w Polsce powinno wspierać rozwój i korzystanie z odnawialnych źródeł energii, w tym elektrowni wiatrowych – wynika z najnowszego badania Social Changes.
- Data: 15.07.2022

Potentat rolny w Polsce mocno inwestuje w odnawialne źródła energii
PUH „Chemirol” sp. z o.o., największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce, inwestuje w odnawialne źródła energii. W latach 2021 - 2022 firma wzbogaciła się w instalacje fotowoltaiczne, które pojawiły się w 33 wybranych obiektach na terenie całego kraju. To kolejny przykład inwestycji Chemirolu, która wskazuje na rosnącą świadomość konieczności podejmowania strategicznych decyzji związanych ze zrównoważonym korzystaniem ze środowiska naturalnego.
- Data: 06.07.2022

Morska energetyka wiatrowa to dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy dla Polaków
Budowa farm wiatrowych na Bałtyku to ogromna szansa rozwoju polskiego przemysłu morskiego. Ocenia się, że każdy GW mocy w takich elektrowniach wiatrowych to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy. O inwestycjach w odnawialne źródła energii rozmawiano w trakcie panelu: „Czy MEW będzie istotnym elementem polskiej energetyki? Wyzwania najbliższych lat dla inwestycji MEW” na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
- Data: 23.06.2022
- « pierwsza
- «
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- »
- ostatnia »