
Strategiczna inwestycja na terenie Polski
Claritas Investments (CLARITAS), holenderski inwestor działający w obszarze transformacji energetycznej, rozpoczyna współpracę z polską firmą Hynfra Energy Storage (HES) w celu uruchomienia w Polsce 500MW magazynów energii w skali przemysłowej. Ramowa umowa o współpracy z HES to pierwsza inwestycja Claritas na polskim rynku bateryjnych magazynów energii.
- Data: 16.12.2022

Nadzwyczajne rozporządzenie UE ma ułatwić rozwój OZE w Polsce. To szansa dla każdego odbiorcy energii elektrycznej
Odblokowanie inwestycji w odnawialne źródła energii obniży nasze rachunki za prąd, stworzy nowe miejsca pracy i uniezależni polską gospodarkę od wstrząsów cenowych węgla i gazu. Tak twierdzą analitycy think tanku Instytutu Reform w opracowaniu pt. „Czysta energia receptą na kryzys” i przedstawiają rekomendacje dla rozwoju tego rynku. We wtorek 13 grudnia w Brukseli zebrała się nadzwyczajna rada ministrów ds. energii, podczas której inwestycje w OZE mogą uzyskać status projektów o nadrzędnym interesie publicznym.
- Data: 14.12.2022

„To znak, że w Polsce jest poważy kryzys elektroenergetyczny"
Mamy za mało jednostek wytwórczych, a co za tym idzie za mało mocy, żeby pokrywać dzienne zapotrzebowanie. Zamiast rozwijać własne źródła, które zabezpieczą system, w Polsce nadal blokowane są wiatraki na lądzie, a konsekwencje kryzysu ponoszą Polacy, którzy muszą oszczędzać prąd. Takie stanowisko przedstawia Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW).
- Data: 12.12.2022

Obniżenie kosztów energii za ogrzewanie jest możliwe!
Chociaż trzy czwarte Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że oszczędzanie ciepła w miejscu zamieszkania ma sens, to spora część niekoniecznie to ciepło oszczędza. Przez złe przyzwyczajenia część z nas może tej zimy zmierzyć się z wyższymi rachunkami.
- Data: 09.12.2022

Na właściwie dobranych urządzeniach dogrzewających można zaoszczędzić. I to nie mało!
Miesięczny koszt energii elektrycznej, pobieranej przez urządzenia dogrzewające, waha się w zależności od rodzaju dogrzewacza, sposobu jego wykorzystania oraz jego efektywności. Jeżeli odpowiednio zadbamy o prawidłowe korzystanie z tychże urządzeń, jesteśmy wówczas w stanie zaoszczędzić dość sporo na rachunkach za prąd.
- Data: 06.12.2022

Technologie magazynowania wodoru i jego pochodnych
Na wstępie warto przypomnieć, że w fizyce gęstość energii reprezentuje energię na jednostkę objętości w punkcie, odnoszącą się do niezlokalizowanej formy energii. Pojęcie gęstości energii jest szeroko stosowane w ogólnej teorii względności i kosmologii, ponieważ jest wyraźnie zaangażowane w równania określające pole grawitacyjne (równania Einsteina), ale jest również obecne w mechanice kontinuum i elektromagnetyzmie.
- Data: 01.12.2022

Czy przy obecnych cenach energii praca z domu się opłaca? Jak praca zdalna wpływa na ceny prądu
Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Jednakże, obecne ceny energii mogą skłonić pracodawców do większego zachęcenia pracowników do pracy z domu. W ten sposób przerzucą część kosztów bezpośrednio na zatrudnionych. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? jak nie zwiększyć własnych wydatków?
- Data: 30.11.2022

Korzystasz z dodatkowych grzejników w domu? Zobacz ile zużywają prądu i jak mądrze ich używać
Wraz z pierwszymi mrozami rośnie zainteresowanie Polaków urządzeniami dogrzewającymi. Jeśli nie mamy kominka i ze względów bezpieczeństwa nie chcemy korzystać np. z przenośnego grzejnika gazowego, pozostają nam urządzenia pobierające energię elektryczną. Które z nich wybrać, by dodatkowe ciepło nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za energię elektryczną?
- Data: 29.11.2022

Porozumienie dotyczące produkcji odnawialnego wodoru, amoniaku i metanolu. Bardzo duża inwestycja na terenie Polski
Energy Group, spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, jak farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, oraz Hynfra, firma koncentrująca swoją działalność na rozwijaniu projektów z zakresu czystej energii, odnawialnego wodoru i jego pochodnych, rozpoczynają współpracę w obszarze projektów opartych o produkcję wodoru, amoniaku i metanolu na bazie wielkoskalowych OZE na terenie Polski. Planowany koszt inwestycji firmy szacują na ponad 22 miliardy euro.
- Data: 25.11.2022

Milion watów ze słońca. "Mamy to!"
Ponad milion watów ze słońca z miejskich budynków stało się faktem w jednym z polskich miast. Jak wspomniał burmistrz tego miasta, działania mające na celu rozwijanie projektów wprowadzania instalacji fotowoltaicznych do budynków magistratu, udało się dzięki dużemu wsparciu projektów unijnych.
- Data: 24.11.2022
- « pierwsza
- «
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- »
- ostatnia »