Dopłata w leasingu w ramach programu „Mój elektryk”
VWFS zrealizował pierwszy wniosek o dofinansowanie samochodu elektrycznego w leasingu w ramach programu „Mój elektryk”. Chodzi o model ŠKODA Enyaq w ofercie ŠKODA Leasing Niskich Rat. Jest to duży przełom dla osób zainteresowanych autem elektrycznym.
- Data: 04.03.2022
To będzie jedna z największych na świecie morskich farm wiatrowych
PGE i Ørsted starają się wspólnie o obszar 45.E.1 na Ławicy Słupskiej. Ten obszar o powierzchni 17 km kw. sąsiaduje bezpośrednio z lokalizacją Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, największej farmy wiatrowej budowanej na polskich wodach Morza Bałtyckiego i jednej z największych na świecie. Wniosek do Ministerstwa Infrastruktury został złożony 23 lutego 2022 roku.
- Data: 28.02.2022
Kolejny wniosek PGE o pozwolenie lokalizacyjne dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku
PGE złożyła kolejny wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o nowe pozwolenie lokalizacyjne (obszar 46.E.1.) na budowę morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Obszar położony jest na Ławicy Słupskiej, w bliskim sąsiedztwie realizowanych przez PGE we współpracy z Ørsted, projektów Baltica 2+3.
- Data: 09.02.2022
W Łebie powstanie port serwisowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power
Wchodząca w skład Grupy ORLEN spółka Baltic Power wygrała przetarg na dzierżawę terenu w porcie w Łebie, przeznaczonego do obsługi morskiej farmy wiatrowej. W tym miejscu zlokalizowany zostanie port serwisowy do obsługi inwestycji, której budowa planowana jest na lata 2024-2026. W tym czasie na morzu stanie ok. 70 turbin o łącznej mocy do 1,2 GW, które będą serwisowane przez flotę statków operującą z portu w Łebie.
- Data: 03.02.2022
Rezerwowe źródła energii w budynkach jednorodzinnych
Budynki jednorodzinne usytuowane poza większymi miastami są dużo częściej narażone na przerwy w dostawie energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej niż obiekty w dużych aglomeracjach. Jednym ze źródeł awaryjnego zasilania mogą być w takich przypadkach panele fotowoltaiczne i/lub przydomowe elektrownie wiatrowe.
- Data: 24.01.2022
Pomiary w układach prądu stałego
Coraz częstsze stosowanie obwodów prądu stałego wymaga od pomiarowców przygotowania się zarówno merytorycznego, jak i sprzętowego do prowadzenia pomiarów w układach, które wykorzystują taki prąd. Oczekiwania klientów idą w kierunku prowadzenia równoczesnego pomiaru parametrów w obwodach prądu zmiennego i obwodach prądu stałego.
- Data: 17.01.2022
Nowa oferta energetycznego dachu dla przemysłu i logistyki
Grupa Selena inwestuje w rozwój fotowoltaiki na dachach wielkopowierzchniowych. Polski lider branży chemii budowlanej rozszerza ofertę dla klientów biznesowych i oferuje kompletne rozwiązania dachowe obejmujące hydroizolacje dachów i instalacje fotowoltaiczne. Całe rozwiązanie dachowe objęte jest 15-letnią gwarancją.
- Data: 14.01.2022
Risen Energy ustanawia nowy rekord 23,65% sprawności modułu heterozłączowego
Firma Risen Energy poinformowała niedawno, że TÜV Rheinland, wiodąca na świecie organizacja zajmująca się testowaniem i certyfikacją, potwierdziła, że jej seria wysokowydajnych modułów heterozłączowych osiągnęła maksymalną moc 721,016 W i sprawność na poziomie 23,65%, po raz kolejny łamiąc własny rekord 23,08% ustanowiony w lipcu 2021 r. Jak przystało na lidera w technologii heterozłączy (HJT), Risen Energy w ciągu jednego roku trzykrotnie pobiła swój własny rekord świata w technologii HJT, nieustannie przesuwając granice i wdrażając coraz to nowe innowacje technologiczne.
- Data: 27.12.2021
Standardy i urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych
Coraz częściej projektanci i instalatorzy spotykają się ze zleceniami, których przedmiotem jest wykonanie przyłącza elektrycznego do ładowania pojazdów elektrycznych. Wynika to m.in. z polskiej ustawy o elektromobilności i europejskiej dyrektywy EPBD 2018/844, która nakłada od marca 2021 roku na deweloperów i właścicieli budynków mieszkalnych oraz niemieszkalnych obowiązek zapewnienia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.
- Data: 29.11.2021
- « pierwsza
- «
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- »
- ostatnia »
Transformacja energetyczna rybnickiej elektrowni. To koniec pewnej historii
31 grudnia 2023 r., po pięćdziesięciu latach pracy, zakończono eksploatację dwóch najstarszych węglowych bloków energetycznych nr 3 i 4 w Elektrowni Rybnik, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.
- Data: 10.01.2024
Alternatywne źródła energii dla domów
Alternatywne źródła energii inaczej nazywane są również odnawialnymi źródłami energii - OZE. Głównie charakteryzuje je możliwość samoregeneracji, czyli samoistnego odnowienia się w krótkim czasie. Produkcja prądu czy ciepła z ich udziałem nie ma także negatywnych skutków dla naturalnego środowiska. Wykorzystywane są coraz częściej ponieważ produkcja energii elektrycznej jest cały czas niezbędna, a złoża paliw kopalnych wyczerpują się.
- Data: 28.12.2023
Zmiana przeznaczenia istniejących gazociągów dla wodoru w transformacji energetycznej
Budowa nowych gazociągów wiąże się ze znacznymi dodatkowymi kosztami w porównaniu z przebudową istniejących gazociągów. Z drugiej strony zmiana przeznaczenia jest realną opcją tylko wtedy, gdy pewna ilość wodoru ma być regularnie transportowana.
- Data: 15.12.2023
Instalacje fotowoltaiczne. Falownik przyszłości już na rynku
Firma Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań w zakresie falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadziła do oferty innowacyjny falownik modułowy „1+X", który ma dużą szansę stać się liderem na rynku. Jest on przeznaczony do nowej generacji elektrowni słonecznych na skalę użytkową. Falownik ten ma znacznie usprawnić obsługę i konserwację, co z kolei przekłada się na realne zyski.
- Data: 23.05.2022
Ultra niskoemisyjne moduły BIPV i HJT
Spółka Risen Energy Co., Ltd., największy w Chinach producent paneli słonecznych, zakończyła właśnie konferencję prasową w Ninghai w prowincji Zhejiang, na której zaprezentowała najnowszą linię modułów BIPV, w tym modeli Super Top i Super Tile, jak również ofertę heterozłączy HJT - Hyper-ion. Każdy z nowych produktów zapewnia jeszcze niższy poziom emisji CO2 oraz lepsze parametry wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu zwiększając zakres możliwości rozwoju i wdrażania modułów BIPV i HJT.
- Data: 08.04.2022
Idealny "elektryk" do roli kuriera
Wielozadaniowy i ekonomiczny elektryczny samochód dostawczy FOTON model eAmumark to pojazd idealny do wykorzystania w transporcie „ostatniej mili”, czyli dostarczenia ładunku do końcowego odbiorcy tam, gdzie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu ze względu na ochronę środowiska naturalnego lub gdzie występuje strefa czystego parkowania.
- Data: 17.11.2023
Anody ze skrobi, katody bez kobaltu. Nowa generacja akumulatorów stworzona i testowana przez naukowców UJ
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu, które są potrzebne do produkcji akumulatorów. Naukowcy proponują technologie, które spełniają wymogi zielonej chemii. Produkcja niektórych z nich nie pozostawia śladu węglowego, a prototypy akumulatorów wykazują porównywalne lub lepsze parametry od tych obecnie produkowanych. Jest to świetne rozwiązanie m. in. dla samochodów elektrycznych, w których akumulatory litowo-jonowe stanowią największe zagrożenie i prawdopodobieństwo zapłonu.
- Data: 21.06.2023
Gotowość do korzystania z pojazdów elektrycznych wzrasta w całej Europie. A jak wypada Polska?
Europejskie państwa coraz bardziej otwierają się na pojazdy elektryczne. To główny wniosek płynący z najnowszego raportu oraz kompleksowej analizy gotowości 22 europejskich krajów do inwestowania w pojazdy elektryczne, w tym również Polski.
- Data: 19.05.2023