Nowy program grantowy dla projektów proekologicznych. Start projektu
Fundacja E.ON ogłasza start międzynarodowego programu grantowego „E.ON łączy energię dla klimatu”. Do udziału zaprasza organizacje non-profit, start-upy, instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki z całej Polski. Dziesięć najlepszych projektów związanych z ochroną klimatu otrzyma okazałe wsparcie finansowe.
- Data: 26.04.2024
To miasto chce zostać stolicą polskiej transformacji energetycznej! Zaskakujące statystyki
Zimą 2017 r. powietrze w tym śląskim mieście było tak złe, że lokalne władze musiały pozamykać szkoły. Zanieczyszczenie powietrza szkodliwym pyłem PM2.5 ponad 45-krotnie, a PM10 ponad 30-krotnie przekroczyło bezpieczne dla ludzi normy. Oddychanie stało się groźne dla zdrowia. To był moment przełomowy. Miasto zdecydowało się działać ambitniej i bardziej konsekwentnie niż niejeden samorząd mierzący się z podobnym problemem.
- Data: 22.04.2024
"Nie będzie transformacji energetycznej bez elastycznej dystrybucji"
Komisja Europejska poinformowała, że w jej ocenie Polska realizuje unijne warunki, które umożliwiają uruchomienie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Na wsparcie inwestycji z obszaru energetyki i klimatu przewidziano 28 mld euro. Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, zwraca przy tej okazji uwagę na potrzebę jak najszybszego podjęcia inwestycji w dostosowanie infrastruktury sieciowej do wymogów rozproszonej produkcji energii.
- Data: 21.03.2024
Wiatr przyszłością polskiej energetyki? Co czeka polskie farmy wiatrowe w przyszłości
W ciągu najbliższych lat morska energetyka wiatrowa w Polsce będzie potrzebować nawet 60 tys. wykfalifikowanych specjalistów, zarówno pracowników terminalu instalacyjnego, logistyków, serwisantów farm wiatrowych jak i menadżerów.
- Data: 12.03.2024
Fabryka zielonego wodoru na Górnym Śląsku
H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro dofinansowania na realizację. To efekt decyzji notyfikacyjnej Komisji Europejskiej. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie.
- Data: 04.03.2024
Sławomir Cieślik: Obecnie identyfikuję dwa zasadnicze problemy w podejściu do rozwiązywania kwestii związanych z energią
Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz prezesa SEP, Pana Sławomira Cieślika, Portal Elektryka prezentuje pierwszą część wywiadu, w której prezes SEP wypowiada się w kwestii rozwoju odnawialnych źródeł energii na polskim rynku, sposobie myślenia o transformacji energetycznej oraz w jaki sposób powinno się klasyfikować dane źródła OZE.
- Data: 27.02.2024
Inteligentne sieci energetyczne - smart grids. Część 3
Rozważając potencjalne ryzyka dotyczące funkcjonowania elektrowni wirtualnych, twórcy raportu wskazują, że mogą one wystąpić w związku z nieprzestrzeganiem przepisów (niezgodnością), bezpieczeństwem cybernetycznym i potencjałem grywalizacji.
- Data: 29.01.2024
Inteligentne sieci energetyczne - smart grids. Część 2
Opublikowany w maju 2022 roku raport bada głównie cyfrowe rozwiązania w zakresie elastyczności, które wykorzystują istniejącą infrastrukturę, natomiast nie obejmuje specjalnie zaprojektowanych, niecyfrowych rozwiązań zapewniających elastyczność, takich jak baterie na skalę przemysłową i elektrownie gazowe.
- Data: 19.01.2024
Inteligentne sieci energetyczne - smart grids. Część 1
Niniejszy raport, opracowany i napisany przez szereg instytucji i autorów we w spółpracy w ramach Centrum Ekspertyz ds. Transformacji Energetycznej (EnTEC) pod auspicjami Unii Europejskiej skupia się na tematach związanych z transformacją energetyczną i na potencjalnych rozwiązaniach umożliwiających stworzenie systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii, który będzie przede wszystkim – i w możliwie największym stopniu - cyfrowy.
- Data: 17.01.2024
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »